Interwencje - "Za Tęczowym Mostem"
Spis stron
Interwencje - "Za Tęczowym Mostem"
Strona 2
Strona 3
Strona 4
Strona 5
Strona 6
Strona 7
Strona 8
Strona 9
Strona 10

 

CZEKAŁA GO ŚMIERĆ Z GŁODU I PRAGNIENIA!

 

   

W niedzielę 2 kwietnia 2006 r. ok. godz. 16.00 Pogotowie Ratunkowe dla Zwierząt otrzymało informację, że w lesie za miejscowością Dobiesz leży chory, nieruchomy pies. Na miejsce natychmiast wysłano karetkę ratunkową „Psiego Losu”. Ze względu na trudnodostępny teren, w ślad za karetką wysłano samochód terenowy. Z pomocą mieszkańców Dobieszewa odszukano psa. Pies prawdopodobnie od kilku dni leżał w lesie, był sparaliżowany, bardzo wyniszczony i wycieńczony. Miał zapadnięte gałki oczne o obfitym wysiękiem. Pies nie miał czucia w kończynach miednicznych, występował brak odruchu odbytowego. Psa natychmiast przewieziono do lecznicy Psi Los. Zdjęcia RTG wykazały zwyrodnienie kręgosłupa i silna spondylozę w odcinku szyjnym i piersiowym. Ze względu na brak możliwości leczenia, z powodów humanitarnych dokonano eutanazji. W ocenie lekarzy naszego pogotowia, pies w takim stanie nie mógł samodzielnie wejść do lasu. Został tam prawdopodobnie przywieziony przez właściciela i pozostawiony. Psa czekała śmierć z pragnienia i głodu.

 

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

 

 

 

Wypadek w Magdalence!!!

Sobota 18.03.2006 r. - godz. 15.30

W dniu dzisiejszym o godz. 14.15 Pogotowie Ratunkowe dla Zwierząt "Psi Los" otrzymało informację, że w Magdalence został potrącony kot. Na miejsce wypadku natychmiast wysłano karetkę ratunkową. O godz. 14.55 kot został dowieziony do lecznicy Psi Los.  Stan kota był krytyczny. Temperatura ciała wynosiła 32,2 stopnie C. Lekarze "Psiego Losu" starali się ustabilizować funkcje życiowe kota. Niestety, po kilku godzinach kot odszedł za Tęczowy Most.

 

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

 

 

Komunikat ! 

 

Poniedziałek 13 lutego 2006 r. – godz. 19.25  W dniu dzisiejszym o godz. 18.00 Pogotowie Ratunkowe dla Zwierząt otrzymało informację, że przy ul. Chełmżyńskiej (na wysokości numeru 249) został potrącony przez samochód pies. Natychmiast wysłano karetkę ratunkową. Na miejscu wypadku czekał Pan, który wezwał naszą karetkę. Potrąconego psiaka zaopatrzono przeciwwstrząsowo. O godz. 19.05 piesek był już w lecznicy Psi Los. Wykonane badania wykazały zwichnięcie kręgosłupa w odcinku piersiowym. Wobec braku jakichkolwiek szans na leczenie oraz ze względu na cierpienie zwierzęcia dokonano eutanazji.

 

Image

 

 Image

 

 Image

 

Image

 

 

 

 

Komunikat ! 

Poniedziałek 13 lutego 2006 r. – godz. 12.45

  

W dniu dzisiejszym o godz. 11.09 Pogotowie Ratunkowe dla Zwierząt otrzymało informację, że przy al. Krakowskiej (pomiędzy OBI a REALEM) został potrącony przez samochód pies.  Natychmiast wysłano karetkę ratunkową. Na miejscu wypadku obecny był patrol policji drogowej oraz ludzie, którzy znieśli psa z drogi na pas zieleni. Potrąconemu zwierzakowi (kilkuletnia suczka mieszaniec) podano leki przeciwwstrząsowe i przeciwbólowe. O godz.11.40 suka był już w lecznicy Psi Los. Wykonane badania wykazały przerwanie ciągłości kręgosłupa w odc. lędźwiowym ze znacznym przemieszczeniem. Wobec braku jakichkolwiek szans na leczenie oraz cierpienie zwierzęcia dokonano eutanazji.

 

 

 Image

 

 Image

 

 

Image

 

Image

 

 

 

 

 

 

 

KOT SEBASTIAN ZA TĘCZOWYM MOSTEM

 

  

We wtorek 7 lutego 2006 r. ok. godz. 22.30 Pogotowie Ratunkowe dla Zwierząt „Psi Los” otrzymało informację, że przy ul. Bacha leży na trawniku ranny kot, prawdopodobnie pogryziony przez psy. Na miejsce natychmiast wysłano karetkę ratunkową. Ranny kot leżał na trawniku, wokół były ślady krwi. Kota w stanie krytycznym przewieziono do lecznicy Psi Los. Kot miał rany na kończynach miednicznych, odmę podskórną, tem. 32.8 stopni C. Pomimo wysiłków lekarzy naszego pogotowia, kot o godz. 2.30 odszedł za Tęczowy Most.

 

 

Image

 

Image

 

Image

Image