Interwencje - "Za Tęczowym Mostem"
Spis stron
Interwencje - "Za Tęczowym Mostem"
Strona 2
Strona 3
Strona 4
Strona 5
Strona 6
Strona 7
Strona 8
Strona 9
Strona 10

 

Komunikat! 


Czwartek 24.08.2006 r. - godz. 21.46W czwartek 24.08.2006 r. o godz. 21.22 Pogotowie Ratunkowe dla Zwierząt Psi Los otrzymało od Pana X. (dane osobowe w naszym posiadaniu) informację, że przy ul. Rosoła został potrącony pies. Pan X. Poinformował nas, że dzwonił do Straży Miejskiej m.st. Warszawy zgłaszając wypadek i Straż Miejska m.st. Warszawy skierowała tego Pana do Psiego Losu. Na miejsce natychmiast wysłano karetkę ratunkową. Pies trafił do Lecznicy Psi Los o godz. 21.41. Wykonane badania RTG wykazały, że pies ma złamany kręgosłup. Do lecznicy przyjechał właściciel psa. W związku z brakiem możliwości jakiegokolwiek leczenia i cierpieniem zwierzęcia dokonano eutanazji.

 

Image

 

Image

 

Image

 

 Image

 

 Image

 

 

 

  

KOT Z AL. JEROZOLIMSKICH ZA TĘCZOWYM MOSTEM! 

 

W dniu 4 lipca 2006 r. o godz. 16.35 Pogotowie Ratunkowe dla Zwierząt „Psi Los” otrzymało informację od Pani Małgorzaty W., że na tyłach budynku Millenium Plaza (al. Jerozolimskie 121/123) leży ranny i konający kot. Poprosiliśmy o zawiadomienie Straży Miejskiej m.st. Warszawy - tel. alarmowy 986 w celu podjęcia przez Straż Miejską akcji ratunkowej. O godz. 16.50 Pani Małgorzata W. ponownie zadzwoniła do Pogotowia "Psi Los"  i poinformowała, że Straż Miejska przyjęła zgłoszenie i poinformowała, że przyjazd Patrolu nie nastąpi prędko, a właściwie, nie wiadomo kiedy patrol przyjedzie.

Wobec takiej sytuacji do cierpiącego zwierzaka natychmiast wysłano karetkę ratunkową Psiego Losu. Karetka dotarła do rannego kota po 10 minutach. Kot miał konwulsje. Był w stanie agonalnym. Natychmiast został przewieziony do lecznicy Psi Los, gdzie podjęto próbę reanimacji. Niestety – bezskutecznie. O godzinie 17.26 kot odszedł za Tęczowy Most!

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

 

 

OGNIK ZA TĘCZOWYM MOSTEM!

 

 

   

W dniu 3 lipca br. o godz. 19.31 Pogotowie Ratunkowe dla Zwierząt otrzymało informację od przedstawicieli jednej z organizacji zajmujących się pomocą zwierzakom w potrzebie, że w bagnach za Markami leży bardzo osłabiony i chory pies. Poproszono nas o pomoc. Na miejsce natychmiast wysłano karetkę ratunkową "Psiego Losu". Wspólnie w wolontariuszami tej organizacji wyciągnięto psa z bagien i przewieziono do lecznicy Psi Los. Pies był w ciężkim stanie. W ciągu kilku dni poprawiono stan ogólny pieska. W dniu 8 lipca br. o godz. 16.40 pieska przekazano pod opiekę wolontariuszom tej organizacji (pies nie wymagał już hospitalizacji, choć leczenie miało potrwać jeszcze kilka tygodni). Dwa dni później otrzymałem informację od jednej z Wolontariuszek forum „Dogomania”, że Ognik jest już za Tęczowym Mostem. Do dnia dzisiejszego nie przekazano nam jakichkolwiek informacji o przyczynie dokonania eutanazji w jednej z warszawskich lecznic.

 

 

Image

 

 Image 

Image

 

Image

 

 Image

 

 Image

 

 Image

 

 Image

 

Image

 

 Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

 Image

 

Image

 

Image

 

 Image

 

 Image

 

 Image

 

 Image

 

Image

 

 Image

 

Image

 

 Image

 

 Image

 

 Image

 

Image

 

 Image

 

 Image

 

 Image

 

Image

 

 Image

 

 

 

 

 

 

RANNY KOT Z UL. TOWAROWEJ ZA TĘCZOWYM MOSTEM!

 

 

 

  

W dniu dzisiejszym tj. 23 czerwca 2006 r.  o godz. 9.58  Pogotowie Ratunkowe dla Zwierząt „Psi Los” otrzymało od  Pani F. prośbę o interwencję do rannego kota, który został potrącony przez samochód przy ul. Towarowej 22. Ponieważ m.st. Warszawa ma własny system ratownictwa w sytuacjach kryzysowych (potrącenie zwierzęcia):

 

v      Patrole EKO Straży Miejskiej (25 etatów, kilka samochodów)

 

v      Karetkę Ratunkową dla Zwierząt Schroniska „Na Paluchu”

 

v      10 lecznic weterynaryjnych, których wyjazdy do wypadków, w których poszkodowane są psy i koty są finansowane ze środków m.st. Warszawy  


dlatego też poprosiliśmy Panią F. o zawiadomienie Straży Miejskiej w celu podjęcia przez w/w. instytucje akcji ratunkowej.  O godzinie 10.45 Pogotowie Ratunkowe dla Zwierząt „Psi Los” otrzymało ponownie od Pani F. prośbę o natychmiastową interwencję, ponieważ Straż Miejska nie zainterweniowała pomimo upływu 47 minut.  Wobec takiej sytuacji na miejsce wypadku natychmiast wysłano karetkę ratunkową „Psiego Losu”. Karetka dotarła do rannego kota po 17 minutach.  Badanie przeprowadzone przez lekarza w karetce wykazało, że kot był nieprzytomny, nie reagował na żadne bodźce, wystąpiło migotanie komór, stan był krytyczny. Lekarz podjął decyzję o natychmiastowej eutanazji ze względów humanitarnych. Zwłoki zwierzęcia zostały przewiezione do lecznicy „Psi Los” i zostaną poddane utylizacji. Świadkowie zdarzenia (dane personalne w naszym posiadaniu) stwierdzili, że Straż Miejska przyjęła telefoniczne zgłoszenie i przysłała na miejsce patrol, który zaparkował w odległości 20 metrów od potracenia. W zaparkowanym radiowozie Straży Miejskiej siedziało dwóch funkcjonariuszy. Poproszono ich o pomoc. Odpowiedzieli, że nie są weterynarzami i pomóc nie mogą. Radiowóz stał obok rannego kota aż do momentu, kiedy pojawiło się Pogotowie „Psi Los”. Na widok naszej karetki radiowóz Straży Miejskiej natychmiast odjechał z miejsca wypadku.

 

 

 Image

 

 

Image

 

Image

Image