Interwencje - "Za Tęczowym Mostem"
Spis stron
Interwencje - "Za Tęczowym Mostem"
Strona 2
Strona 3
Strona 4
Strona 5
Strona 6
Strona 7
Strona 8
Strona 9
Strona 10

KOT ZA TĘCZOWYM MOSTEM!

 

  

W dniu 17 września 2006 r. ok. godz. 20.00 do lecznicy Psi Los trafił kilkuletni kot w stanie ciężkim (kota wręcz żywcem zjadały robaki). Kot miał obfity ropny wysięk z nosa, śluzowy z oczu, był mocno odwodniony. Kot miał powikłany koci katar i ciężkie wyniszczenie. Lekarze naszego pogotowia przez 5 dni walczyli o jego życie. Ponieważ stan kota cały czas ulegał pogorszeniu, w dniu 22 września br. z powodów humanitarnych dokonano eutanazji.

 

 

Image

 

 Image

 

 Image

 

Image

 

 Image

 

 

 

 

 

DOMEL Z MROKOWA ZA TĘCZOWYM MOSTEM!

  

Komunikat!

 

Poniedziałek 28.08.2006 r. – godz. 19.30

 

  

W dniu dzisiejszym o godz. 11.41 Pogotowie Ratunkowe dla Zwierząt Psi Los otrzymało informację, że w miejscowości Mroków (szosa krakowska) został potrącony pies. Na miejsce natychmiast wysłano karetkę ratunkową. Niestety, po trzech minutach otrzymaliśmy telefoniczną informację, że karetka nie jest potrzebna, bo znalazł się właściciel. Karetka wróciła do Psiego Losu. O godzinie 12.30 ponownie otrzymaliśmy wezwanie do tego wypadku. Tym razem osoba wzywająca poinformowała nas, że pies nie ma właściciela. Natychmiast na ratunek wyjechał ambulans Psiego Losu. Po przybyciu karetki na miejsce wypadku, ekipa ratunkowa zastała lezącego bezwładnie w rowie psa. Okoliczni mieszkańcy nie byli w stanie określić, od jak dawna zwierzę znajduje się w rowie melioracyjnym ani kiedy zostało potrącone. Pies był bardzo osłabiony, nawet nie próbował się podnieść. Już na pierwszy rzut oka można było stwierdzić, że w wypadku najbardziej ucierpiały tylnie części ciała, a zwłaszcza prawa kończyna miedniczna.  Natychmiast wdrożono postępowanie przeciwwstrząsowe i przetransportowano psa do lecznicy Psi Los. O godzinie 13.55 ranny pies trafił do Psiego Losu. Tam też po ustabilizowaniu zwierzęcia wykonano dalszą diagnostykę tj. badania laboratoryjne krwi i zdjęcia RTG. Prześwietlenie wykazało złamanie poprzeczne prawej kości udowej w 1/3 górnej kończyny. Założono także szwy na 2 rany cięte na kończynie miednicznej. W najbliższym czasie (jak tylko zmniejszy się krwiak w okolicy złamania) możliwy będzie zabieg osteosyntezy kości udowej.

 

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

 Image 

Image 

Image 

Image

     

Komunikat!

 

Czwartek 31.08.2006 r. – godz. 21.15

 

  

O godzinie 21.00 rozpoczęła się operacja (osteosynteza) bezdomnego psa z wypadku w Mrokowie. Od lekarzy „Psiego Losu” psiak otrzymał nowe imię – Domel. Operować będzie zespół trzech lekarzy Psiego Losu.

 

 Image

 

 Image

 

 Image

 

 Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

Image

 

 

   

Komunikat!

 

Poniedziałek 05.09.2006 r. – godz. 16.15

 

 

Z przykrością zawiadamiam, że w dniu dzisiejszym ok. godz. 13.00 bezdomny Domel odszedł za Tęczowy Most. Jest to tym bardziej zaskakujące, ponieważ pies czuł się coraz lepiej po dokonanym w dniu 31 sierpnia br. zabiegu osteosyntezy. Nie znamy przyczyny zgonu, dlatego zdecydowaliśmy o wykonaniu sekcji tego pieska. Zwłoki Domela zostały przewiezione na SGGW. Wyniki sekcji opublikujemy na naszej stronie.